Hangi Barkod Okuyucuyu Seçmeliyim

Hangi Barkod Okuyucuyu Seçmeliyim

Hangi Barkod Okuyucuyu Seçmeliyim

Okuyucular en temelde olarak 1D (düz barkod) ve 2D (Karekod) barkod okuyucu olarak ikiye ayrılır. 1D barkodlar gün içerisinde neredeyse her ürünün üzerinde gördüğümüz onlarca dikey çizgiden oluşan bir bütündür. Ve kod içeriğinde ürünü tanımlayan belirli kodlar bulunur. 2D barkodlar yani Karekodlar bir diğer adıyla QR code’lara web sitesi linki görsel ve daha birçok nesne eklenebilir.

Ürünlerinizin üzerinde veya basmak istediğiniz etiketlerinizde olacak barkodun 1D ya da 2D olacağına karar verdikten sonra barkod okuyucunun kablolu mu yoksa kablosuz mu olacağına karar vermeniz gerekiyor. Market veya eczane gibi bilgisayar ya da kasanın hemen yanında olacaksa kablolu kullanmanız maliyet açısından daha uygun olabilir. Depo gibi ortamlarda raf aralarında gezinip barkod okutmanız gerekiyorsa kablosuz kullanmanız gerekiyor, cihaz seçerken mutlaka kablosuz aktarım mesafesini dikkate almanız gerekiyor.

Barkodlarınıza göre düz barkod okuyucu ve QR kod okuyucu arasında seçim yapıp kullanılacak yere göre kablolu veya kablosuz okuyucunuzu seçtikten son olarak günlük ortalama okutma yoğunluğunuza göre giriş seviyesi, standart veya endüstriyel cihazlar arasında seçim yapmalısınız.

0 Yorum

Bir yorum bırak!